Kontakt

Badet Wilanów
ul. St. Lentza 35A
+48 22 499 37 17
ksiegarnia@badet.pl

E-księgarnia internetowa jest prowadzona przez Badet Wilanów.

#

Regulamin

1. Księgarnia internetowa, działająca pod adresem www.ksiegarnia.badet.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową szerokiego asortymentu: książek, płyt CD, gier komputerowych i planszowych oraz innych produktów multimedialnych. Realizacja zleceń wysyłkowych następuje wyłącznie w godz. 9-17 w dni powszednie. O ile zamówione produkty nie znajdują się na półkach księgarni, kompletowanie zamówienia trwa średnio 3-4 dni robocze.

2. Księgarnia Badet.pl, z siedzibą w Wilnanowie, mieszcząca się przy ul. St. Lentza 35a w Warszawie jest prowadzona przez firmę Sonet, NIP 521-132-22-23, Regon 011943658, z siedzibą 05-500 Józefosław, ul. Bretanii 10, tel. 22 499 37 17.

3. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Księgarni bądź wprowadzania w nich zmian.

4. Do każdego zamówienia wysyłkowego doliczane są koszty przesyłki. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób. Zryczałtowany koszt przesyłek podajemy poniżej:

Przesyłki realizowane za pomocą Poczty Polskiej

FORMA PŁATNOŚCI KOSZT PRZESYŁKI
Karta lub przelew                     16 PLN (priorytet 20 PLN) 
Płatność przy odbiorze                       25 PLN  
Koszty dostawy zostaną uwzględnione w cenach towarów proporcjonalnie do ich wartości


Przesyłki realizowane za pomocą firmy kurierskiej DHL

FORMA PŁATNOŚCI WARTOŚĆ ZAKUPÓW KOSZT PRZESYŁKI
Karta lub przelew do 300 PLN 25,00 PLN
Karta lub przelew powyżej 300 PLN 0,00 PLN
Płatność przy odbiorze (pobranie) do 300 PLN 30,00 PLN
Płatność przy odbiorze (pobranie) powyżej 300 PLN 0,00 PLN
Koszty dostawy zostaną uwzględnione w cenach towarów proporcjonalnie do ich wartości

Podawany adres zamówienia musi być adresem, pod którym będą Państwo mogli odebrać przesyłkę w kilka dni po jej nadaniu. O wysłaniu zamówienia zawsze informujemy mailowo.

W przypadku dostawy kurierskiej podajemy mailowo także nr listu przewozowego paczki, który ułatwia śledzenie paczki pozostającej w rękach firmy kurierskiej, z której korzystamy (UPS).

Jeżeli paczka kurierska nie dotrze do Państwa w dzień-dwa po jej nadaniu, prosimy o pilny kontakt – spróbujemy pomóc umówić się z kurierem na jej odbiór.
Przy odbiorze osobistym (w siedzibie księgarni) nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

5. Każde złożone przez Klienta zamówienie potwierdzamy e-mailem z informacją o jego przyjęciu.

6. Księgarnia zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia weryfikacji zamówienia. W tym celu poprosimy o potwierdzenie zamówienia poprzez kliknięcie we wskazany link w otrzymanej z Księgarni wiadomości e-mail lud oddzielny mail z potwierdzeniem chęci zakupu. Możliwe jest również potwierdzenie telefoniczne. W przypadku braku możliwości kontaktu i weryfikacji zamówienia Księgarnia nie realizuje zamówienia.

7. W przypadku braku potwierdzenia ze strony Księgarni w ciągu dwóch dni roboczych, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:  ksiegarnia@badet.pl , tel. 22-499-37-17.

8. Zamówienie zostanie skompletowane i nadane przez nas w ciągu średnio 3-4 dni roboczych od momentu jego potwierdzenia. Do tych 3-4 dni należy doliczyć czas poświęcony na doręczenie przesyłki (średni czas oczekiwania na odręcznie ekonomicznej przesyłki pocztowej to 5-7 dni, priorytetową: 1-2 dni, kurierską: 1-2 dni robocze). W przypadku trudności z realizacją, klient zostanie o tym poinformowany. Termin dostawy może ulec wydłużeniu z przyczyn niezależnych od Księgarni.

9. Zamówienie zostanie zrealizowane wyłącznie wtedy, jeżeli będzie zawierało numer telefonu odbiorcy i adres poczty elektronicznej. W przypadku podejrzenia o podanie nieprawdziwych danych lub nieuczciwych zamiarów zamawiającego, Księgarnia zastrzega sobie prawo do niewysyłania towaru.

10. Do każdego zakupu dołączany jest paragon lub faktura VAT. Jeśli faktura ma zostać wystawiona na firmę, należy podać nazwę, dane oraz NIP firmy. Dokonując zakupu w Księgarni klient automatycznie zgadza się na wystawienie faktury bez podpisu.

11. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury.

12. Złożone zamówienie może być anulowane tylko drogą telefoniczną: tel. (022) 499-37-17.
Anulować można tylko zamówienia, które nie zostały jeszcze zrealizowane.

13. Księgarnia oferuje następujące formy płatności:

  • przelewem (przedpłata): jako potwierdzenie złożenia zamówienia, klient otrzymuje automatycznie e-mail z prośbą o dokonanie przelewu, a w nim wszystkie potrzebne dane (nr konta oraz kwotę do przelewu). Przesyłka zostanie wysłana, gdy pieniądze wpłyną na konto Księgarni – zazwyczaj następnego dnia po dokonaniu przelewu. Właścicielem konta jest: Sonet, ul. Bretanii 10, 05-500 Józefosław. Nasz nr konta bankowego to: 68 1140 2004 0000 3402 3701 8928 (mBank).
  • kartą kredytową – poprzez system płatności PayU
  • za pobraniem (za zaliczeniem pocztowym) – za przesyłkę Klient płaci przy odbiorze listonoszowi lub kurierowi.
  • gotówką – przy odbiorze osobistym (w księgarni stacjonarnej Warszawa, ul. Lentza 35a) można także płacić kartą na miejscu

14. Aby ułatwić obsługę stałych Klientów, wprowadziliśmy opcjonalną ich rejestrację. Jest ona możliwa przy dokonywaniu pierwszych zakupów w naszym sklepie. Przy kolejnych zakupach można posługiwać się loginem (unikalnym identyfikatorem klienta) i hasłem podanym podczas rejestracji w trakcie pierwszych zakupów.

15. Zgodnie z Ustawą  z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827), klient może zrezygnować z towaru zakupionego w Księgarni w formie wysyłkowej bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy zakupiony produkt nie był używany, kopiowany i nie został w żaden sposób uszkodzony. Razem z towarem należy zwrócić otrzymany paragon lub fakturę. Księgarnia gwarantuje zwrot wartości produktu. Koszt dostawy nie podlega zwrotowi, jeżeli klient wybrał inny sposób doręczenia zamówienia niż najtańsza przesyłka pocztowa. Klient płaci również za odesłanie towaru. Płyty CD, płyty DVD muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu.

Prawo do zwrotu towaru zgodnie z ww. przepisami NIE PRZYSŁUGUJE w przypadku odbioru osobistego zamówionych produktów ani w w przypadku zakupów dokonywanych w księgarni stacjonarnej. W wyjątkowych przypadkach możemy zakupiony towar wymienić na inny, o tej samej wartości lub przyjąć jego zwrot, ale wyłącznie za okazaniem paragonu i tylko w dniu dokonania zakupu.

16. W przypadku reklamacji prosimy uprzednio o PISEMNY kontakt z księgarnią, a po uzgodnieniu – o odesłanie wadliwego towaru do Księgarni. Księgarnia rozpatruje reklamacje w terminie do 14 dni od jej otrzymania. Nie przyjmujemy jednak żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem reklamacji zostaną zwrócone natychmiast po otrzymaniu przesyłki i przyjęciu reklamacji. Do reklamowanej przesyłki należy dołączyć paragon lub fakturę wraz z opisem przyczyny zwrotu. Produkt zostanie wymieniony na pełnowartościowy, jeżeli tylko będzie to możliwe. Jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Księgarnia zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w Księgarni towary do wyboru. Za towar wadliwy uznaje się taki, który ma wady techniczne.

17. Nazwy producentów i marki należą do ich właścicieli i prezentowane są w naszej Księgarni wyłącznie w celach informacyjnych.

18. Zgodnie z Art. 24 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych, dane osobowe nabywcy zostaną wprowadzone do bazy danych badet.pl wyłącznie w celach realizacji zamówień i nie będą udostępniane innym podmiotom. Każdy Klient ma prawo wglądu do swoich danych i ich poprawienia.

19. Wszystkie uwagi, propozycje, komentarze prosimy kierować pod adresem:

Księgarnia dziecięca Badet
ul. Stanisława Lentza 35a
02-956 Warszawa
e-mail: ksiegarnia@badet.pl
tel.: 22 499-37-17.